21.10.2018 21:18 46 mike

[Aktualizacja] Zakończyły się wybory samorządowe – sprawdź najważniejsze informacje

Fot. TTM

Zgodnie z planem o godzinie 21:00 zakończono głosowanie w wyborach samorządowych. Publikowane są pierwsze dane sondażowe. Na oficjalne wyniki wyborów poczekamy najpóźniej do najbliższej środy (24 października).


Aktualizacja, godz. 2:40

Najprawdopodobniej burmistrzowski status quo zostanie zachowany w Rumi i Redzie, gdzie Michał Pasieczny i Krzysztof Krzemiński są coraz bliżej zwycięstwa w I turze wyborów. Czy podobnie będzie w całym Małym Trójmieście Kaszubskim? Czekamy na oficjalne dane.


Aktualizacja, godz. 2:30

Nieoficjalnie: w kilku komisjach obwodowych odsetek głosów oddanych na Krzysztofa Hildebrandta przekroczył 50%. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy oznacza to zwycięstwo w pierwszej turze wyborów. W komisji przy SP nr 8 zwyciężyła KO (320 głosów) przed PiS (215 głosów).


Aktualizacja, godz. 1:40

Pierwsze nieoficjalne wyniki z Sopotu wskazują na dość znaczną przewagę Jacka Karnowskiego nad pozostałym konkurentami. Na razie nie można jednak wskazać, czy przekroczy ona 50-procentowy próg.


Aktualizacja, godz. 1:35

Sondażowe wyniki frekwencji wskazują, że w w skali kraju do wyborów poszło 51,3% uprawnionych, z czego najwięcej (56,5%) na Mazowszu. Frekwencja na Pomorzu była nieco wyższa niż w całej Polsce i wyniosła 52,8%.


Aktualizacja, godz. 00:55

Najprawdopodobniej burmistrzem Rumi pozostanie Michał Pasieczny, który, według niepotwierdzonych doniesień, przekroczył 50-procentowy próg wyborczy.


Aktualizacja, godz. 00:30

Nieoficjalne wyniki głosowania mieszkańców Osiedla Fenikowskiego w Wejherowie:

– Krzysztof Hildebrandt: 530 głosów;

– Rafał Szlas: 184 głosy;

– Arkadiusz Szczygieł: 171 głosów;

– Tomir Ponka: 60 głosów.

Czekamy na rezultaty z innych komisji.


Aktualizacja, godz. 00:00

Najprawdopodobniej nie będzie drugiej tury wyborów w Gdyni, ponieważ Wojciech Szczurek, obecnie urzędujący prezydent, zyskał ponad 50-procentowe poparcie. Na razie brakuje szczegółowych danych.


Aktualizacja, godz. 23:00

Nadal trwa liczenie głosów w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Wejherowie...

Fot. Daniel/TTM

Fot. Daniel/TTM

Fot. Daniel/TTM


Aktualizacja, godz. 22:00

Według danych sondażowych IPSOS dla Polsatu, TVN i TVP, w województwie pomorskim w wyborach do sejmików zwyciężyła Koalicja Obywatelska (PO + .N). Podobnie było w sześciu innych województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, lubuskim i opolskim. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość wygrało w pozostałych dziewięciu województwach: mazowieckim, podlaskim, łódzkim, lubelskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Sondażowa frekwencja w skali kraju wyniosła 51,3%.


Aktualizacja, godz. 21:45

W województwie pomorskim drugą najwyższą frekwencję odnotowano w powiecie puckim, a szóstą – w wejherowskim.

Źródło: PKW

W Trójmieście tradycyjnie już najwięcej wyborców poszło do urn w Sopocie.

Źródło: PKW


Aktualizacja, godz. 21:40

Przedstawiamy dane PKW nt. frekwencji w powiecie puckim na godzinę 17:00

Źródło: PKW


Aktualizacja, godz. 21:30

Według dany sondażowych IPSOS dla Polsatu, TVN i TVP, w skali kraju wybory do sejmików samorządowych wygrało Prawo i Sprawiedliwość (32,3%), przez KO PO + .N (24,7%), PSL (16,6%), Bezpartyjnymi Samorządowcami (6,3%) oraz Kukiz 15' (6,3%).


Aktualizacja, godz. 21:20

Publikujemy dane PKW nt. frekwencji w powiecie wejherowskim na godzinę 17:00.

Źródło: PKW


Jak wynika z sondażu exit poll, przygotowanego dla Polsatu, TVN i TVP, w Warszawie nie będzie II tury wyborów. Rafał Trzaskowski osiągnął poparcie na poziomie 54,1%, a Patryk Jaki – 30,9%. Zacięta rywalizacja była w Gdańsku, gdzie najprawdopodobniej odbędzie się druga tura wyborów. Pierwszą wygrał obecnie urzędujący prezydent, Paweł Adamowicz, uzyskując 36,7% poparcia. W drugiej turze zmierzy się z Kacprem Płażyńskim, którego poparło 32,3% wyborców. Dopiero trzecie miejsce zajął Jarosław Wałęsa (25,3%), który często był wskazywany jako faworyt wyborczego starcia w Gdańsku.

Sondaż został zrealizowany metodą exit poll, czyli deklaracji osób, które zakończyły głosowanie. W ten sposób przepytano ok. 120 tysięcy wyborców.

Czekamy na doniesienia z poszczególnych komisji wyborczych w naszym regionie oraz na komunikaty Państwowej Komisji Wyborczej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24