22.10.2018 14:00 1 Kwt

Polska złota jesień już nie wróci

Fot. archiwum

Nadszedł czas, kiedy z szafy musimy wyciągnąć cieplejsze kurtki i czapki. W ciągu najbliższych kilku dni będzie chłodniej i mocniej powieje. Póki co słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam w ostatnich dniach, nie powróci.

W ciągu najbliższych godzin zachodni i północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, porywisty, nad morzem okresami dość silny. Załamanie pogody czeka nas we wtorek. Wiatr może powiać nawet do 80 km/h, na Bałtyku osiągnie 7 w skali Beauforta.

Wiatr południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni 5 do 6, okresami w porywach 7 w skali B. Stan morza 4, Zatoki Gdańskiej 2 do 3, później 3 do 4. Temperatura powietrza około 11°C. Widzialność dobra, w opadach umiarkowana. Okresami opady deszczu – informuje IMGW.

Mocniej powieje także w całej Polsce, kiedy to w środę front atmosferyczny przyniesie przelotny deszcz oraz deszcz ze śniegiem.

Wiele drzew ma jeszcze liście, parcie wiatru i deszczu jest wówczas znaczne. Pamiętajmy też, że mokre liście na jezdniach tworzą warstwę poślizgową prawie jak zajeżdżony śnieg, a boczne powierzchnie samochodów działają jak żagiel i mogą spychać szybko jadący na łysych oponach samochód do rowu – podaje Info Meteo Elbląg.

Obniży się także temperatura, która maksymalnie w ciągu dnia wyniesie 11 stopni Celsjusza. Ciśnienie we wtorek będzie oscylować na poziomie 1000 hPa i będzie nadal spadać.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24