22.10.2018 13:40 36 mike

Wejherowo: Krzysztof Hildebrandt wybrany na kolejną kadencję

Fot. TTM

Mimo że nadal jest to wiadomość nieoficjalna, po zliczeniu głosów z 18 spośród 21 obwodów w można potwierdzić, że w nie będzie dogrywki w rywalizacji o fotel prezydenta Wejherowa. Krzysztof Hildebrandt zdobył ponad 50-procentowe poparcie i przez najbliższe pięć lat będzie włodarzem miasta.

W niektórych doniesieniach medialnych z niedzieli (21 października) sugerowano, że w Wejherowie czeka nas druga tura wyborów. Nie znalazło to jednak one potwierdzenia w wynikach głosowania. Już w nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 października) informowaliśmy, że Krzysztof Hildebrandt, dotychczasowy prezydent Wejherowa, uzyskał znaczącą przewagę wśród mieszkańców Osiedla Fenikowskiego. Jak się okazało, podobnie było w innych obwodach wyborczych.

W poniedziałek (22 października), w wypowiedzi dla Telewizji TTM, Krzysztof Hildebrandt stwierdził otwarcie, że nie jest zaskoczony takim rozstrzygnięciem.

Raczej spodziewałem się takiego wyniku. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Wejherowa za to, że wspólnie z nimi zmieniamy to miasto. Jest to związane z inwestycjami. Wchodzimy w ten etap, który wymagał wcześniejszych przygotowań. W związku z tym bardzo się cieszę, że możemy go wspólnie zrealizować – mówił prezydent Wejherowa, podkreślając również rolę zaufania, jakim obdarzyli go wyborcy. – Przede wszystkim dziękuję mieszkańcom za zaufanie. Gdyby nie ono, nie dałoby się przeprowadzić tych inwestycji. Chciałbym, żeby Wejherowo było spokojnym, wspaniałym miastem. Tutaj mieszkają fantastyczni ludzie. Wspólnie pracując, można wszystko osiągnąć – dodał.

Krzysztof Hildebrant podkreślił też rolę współdziałania w samorządzie i zaprosił wszystkich do współpracy.

Tylko w ten sposób można uzyskać jak największe efekty. Uważam, że każdy może tutaj znaleźć swoje miejsce. Uważam, że wspólnie, razem zmienimy Wejherowo w fantastyczne miasto – podkreślił.

Odnosząc się do składu personalnego rady miasta po wyborach, prezydent zaznaczył, że część radnych to nowe osoby.

Będzie więc nowa energia i nowe spojrzenie w tej radzie. Myślę, że nasza współpraca z radą będzie się układała nie gorzej niż w poprzedniej kadencji. Jeśli jest współpraca, udaje się przebrnąć nawet przez trudne wyzwania – zaznaczył Krzysztof Hildebrandt.

Jak można przypuszczać, nie zmieni się zespół najbliższych współpracowników prezydenta. Jak sam podkreślił, nie widzi on takiej potrzeby.

Mam bardzo dobry zespół, więc raczej nie będzie jego korekty. Jest on dobrze przygotowany merytorycznie dobrze wykształcony, a więc na pewno poradzimy sobie z trudnymi zadaniami, jakie mamy do zrealizowania – powiedział włodarz Wejherowa.

Zgodnie z przewidywaniami, kluczowa dla nowo wybranego prezydenta będzie realizacja zadań związanych z infrastrukturą drogową.

Węzły drogowe będą wpływały na całkowitą zmianę komfortu życia. Układ komunikacyjny w Wejherowie, który jest trudny, powinien się zdecydowanie poprawić. Oprócz węzłów komunikacyjnych, będziemy prowadzić szeroko pojęto rewitalizację miasta, czyli zagospodarowanie tych terenów, które dzisiaj jeszcze trochę straszą. Myślę też o galerii handlowej. Chciałbym, aby nastąpiło tutaj przyspieszenie realizacji tej inwestycji. Słowem – rewitalizacja to również zadanie na kolejną kadencję – podsumował Krzysztof Hildebrandt. Zwrócił również uwagę na rozwój terenów rekreacyjnych i sportowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24