31.10.2018 11:30 0 Kwt/UM Gdynia

Gdynianin drugi w prestiżowym maratonie w Grenlandii

Źródło: facebook.com/polarcirclemarathon

Piotr Suchenia to maratończyk, biegacz, triathlonista i pracownik Gdyńskiego Centrum Sportu. W niedzielę (28 października) gdynianin zajął drugie miejsce w The Polar Circle Marathon. Ponad 42 kilometry przez grenlandzką lodową pustynię pokonał jedynie w 3 godziny i 5 minut. Lepszy od niego okazał się tylko Martin Møller z Grenlandii.

Piotr Suchenia w ubiegłym roku wygrał maraton na biegunie północnym. Dwa lata wcześniej triumfował także w zawodach Spitsbergen Marathon. The Polar Circle Marathon był jego piątym maratonem za kołem podbiegunowym; gdynianin za każdym razem stawał na podium.

The Polar Circle Marathon odbył w grenlandzkim Kangerlussuaq. 126 biegaczy – kobiet i mężczyzn zmierzyło się z wymagającą trasą. Pokonali 42 kilometry i 195 metrów po lodzie, kamieniach i piasku.

Jestem zadowolony i niezadowolony. Zaliczyłem kolejny maraton, zająłem dobre miejsce i pobiegłem na tyle, na ile było mnie stać. Brakowało trochę dynamiki i mocy pod butem – napisał na swoim facebookowym profilu Piotr Suchenia.

Najlepszy okazał się Martin Møller z Grenlandii, który na metę przybiegł już po 2 godzinach i 53 minutach. Po Polaku linię mety przekroczył natomiast Anders Hofman Laursen z Danii. Wśród kobiet najszybsza była Louise Petersen z Grenlandii. Jej czas na mecie to 4 godziny i 14 minut.

Piotr Suchenia ma na swoim koncie wiele sukcesów. Kolejne wyzwanie podejmie w już 13 grudnia, kiedy to wystartuje w maratonie na Antarktydzie – Antarctic Ice Marathon 2018.