02.11.2018 12:15 5 PM

Nadleśnictwo zmodernizuje nadmorskie szlaki turystyczne

Fot. archiwum

Powstaną trasy pieszo-rowerowe, wiaty czy ścieżki przyrodnicze i turystyczne. Szykuje się kolejny etap modernizacji nadmorskich szlaków turystycznych. Nadleśnictwo Choczewo otrzymało na ten cel prawie trzy miliony złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.

Nadleśnictwo Choczewo po raz kolejny sięgnęło po fundusze unijne. Cały projekt jest kontynuacją działań z I etapu – pisaliśmy o nim tutaj. Jego realizacja pozwoli na uporządkowanie ruchu turystycznego praktycznie na całym obszarze pasa nadmorskiego znajdującego się w zarządzie Nadleśnictwa Choczewo.

Bezpośrednią kontynuacją działań z I etapu jest modernizacja pozostałej części szlaku turystycznego do plaży na wysokości Wierzchucina, na terenie gminy Krokowa. Planowane jest wyremontowanie dalszego odcinka szlaku wiodącego od drogi gminnej do plaży i urządzenie go jako ciągu pieszego i rowerowego – informuje Nadleśnictwo Choczewo.

Przedsięwzięcie polega również na modernizacji lub remoncie istniejącego szlaku turystycznego do plaży na wysokości Stilo, na terenie gminy Choczewo. Planowane jest urządzenie tego szlaku jako ciągu rowerowego i pieszego z możliwością organizacji dowozu turystów za pomocą pojazdów konnych i elektrycznych, a także dopuszczenie do ruchu osób niepełnosprawnych. Szlak będzie uzupełnieniem dla traktu pieszego, który planuje urządzić gmina Choczewo w granicach istniejącej drogi gminnej ze Stilo do plaży. W ramach projektu planuje się modernizację lub remont szlaku wiodącego od stanicy harcerskiej „Róża Wiatrów” i trasy rowerowej z miejscowości Osieki.

To jednak nie wszystko. Będzie również remont lub modernizacja szlaku turystycznego wiodącego od miejscowości Białogóra do plaży na zachód od tej miejscowości. Tu również planowane jest urządzenie ciągu pieszo-rowerowego z możliwością organizacji dowozu turystów pojazdami konnymi, elektrycznymi i rykszami.

Projekt zakłada także urządzenie na wymienionych wyżej szlakach, rozmieszczonych równomiernie obiektów małej architektury służącej odpoczynkowi – wiaty, ławy, stoły, kosze na śmieci i edukacji przyrodniczej – tablice edukacyjne oprawione w stelaże – czytamy na stronie nadleśnictwa.

Ostatnim z elementów całego projektu jest urządzenie ścieżki przyrodniczo-leśnej, której celem, poza edukacją społeczeństwa, będzie wyeliminowanie niekontrolowanego ruchu z wydmy lubiatowskiej.

Cały projekt ma pochłonąć prawie trzy i pół miliona złotych, z czego dofinansowanie wynosi blisko trzy miliony złotych, a wkład własny – ponad pół miliona złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...