04.11.2018 20:38 1 raz

Klęska Gryfa na Podkarpaciu

Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum

Po zeszłotygodniowym, wysokim zwycięstwie na Wzgórzu Wolności w starciu ze Zniczem Pruszków (5-2), piłkarze Gryfa Wejherowo musieli posmakować wysokiej porażki po spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola.

W niedzielę (4 listopada) Gryf Wejherowo na wyjeździe spotkał się z piłkarzami Stali Stalowa Wola. Pierwsze trafienie zdobyli gospodarze po strzale Waszkiewicza w 25. minucie. Pięć minut później wyrównał Piotr Kołc.

Zawodnicy Stali jednak nie zamierzali dzielić się punktami z przybyszami znad morza, i w 32. minucie drużynę na prowadzenie wyprowadził ponownie Waszkiewicz. Nie minęły jednak trzy minuty, a wyrównał Maciej Koziara.

Na tym jednak bramkowe zdobycze wejherowian się skończyły, a do siatki trafiali tylko gospodarze - w 59. minucie Mroziński, a w 71 Mistrzyk.

Gryf Wejherowo przegrał ze Stalą Stalowa Wola 2-4.

Po 17 kolejkach rozgrywek II ligi piłkarskiej Gryf Wejherowo zajmuje 13. pozycję w tabeli, na koncie gromadząc 19 punktów. Od strefy spadkowej wejherowian dzieli tylko jedna pozycja, którą zajmuje Siarka Tarnobrzeg z 18 punktami. Niżej jest Rozwój Katowice, którego piłkarze zdobyli do tej pory 16 punktów. Poprzedzające Gryfa drużyny Błękitnych Stargard i Skry Częstochowa mają po 20 punktów na koncie.