10.11.2018 13:30 5 raz

Drogi gminy Szemud pokryją płyty yomb

Źródło: FB/ Miasto Frampol

Władze gminy Szemud ogłosiły kolejną edycję Programu Utwardzania Dróg Gminnych Płytami Yomb, która realizowana będzie w 2019 roku. Samorząd liczy na współpracę z mieszkańcami w realizacji inwestycji drogowych, a dokładnie – na utwardzaniu nawierzchni dróg płytami yomb.

Jak podkreślają przedstawiciele urzędu, program adresowany jest do wszystkich zainteresowanych utwardzeniem drogi, którzy mogą przystąpić do niego indywidualnie lub w ramach tzw. komitetu społecznego. Co jednak ważne, w ramach programu możliwe jest wyłącznie utwardzenie dróg stanowiących w całości własność gminy. Powodem jest fakt, że środków publicznych nie można wykorzystywać do utwardzania terenów prywatnych.

Współpraca obejmuje współudział finansowy mieszkańców w inwestycji obejmujący sfinansowanie kosztu ułożenia płyt. Gmina Szemud zapewnia zakup i dostawę płyt oraz przeprowadzenie całości procesu inwestycyjnego, jak sporządzenie dokumentacji technicznej, przeprowadzenie procedur przetargowych oraz nadzór nad realizacją inwestycji – wyjaśniają urzędnicy z gminy Szemud.

Przekazanie środków zebranych przez komitety mieszkańców odbywa się w formie umów darowizny z poleceniem. Po wprowadzeniu darowizn do budżetu gminy Szemud inwestycje realizowane są przez urząd gminy w trybie przetargowym.

Wnioski z deklaracją przystąpienia do programu można składać do 30 listopada 2018 roku w kancelarii Urzędu Gminy w Szemudzie. W 2019 roku wartość wykonania prac drogowych (wysokość darowizny) szacuje się na kwotę 32 zł za 1 płytę yomb. Dana wartość stanowi szacunkową wycenę potrzebą do oszacowanie wysokości darowizny i może ulec zmianie po przeprowadzeniu przetargu – podają urzędnicy.

Wzór wniosku można pobrać na tej stronie. Natomiast szczegółowe informacje uzyskać można bezpośrednio w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (Urząd Gminy Szemud, ul. Kartuska 13, Szemud, bud. „A” pokój nr 13). Kontakt: tel. (58) 676-44-34 – Janusz Balandowski; e-mail: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24