07.11.2018 15:53 21 PM

12 listopada dniem wolnym od pracy, sklepy będą zamknięte

Źródło: Sejm.gov.pl

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzień 12 listopada 2018 roku jest wolnym od pracy – ustawę o tej treści przyjął Sejm w środę (7 listopada). Posłowie przyjęli także poprawkę Senatu zakładającą zakaz handlu. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Ustawa została uchwalona przez Sejm 24 października - pisaliśmy o tym tutaj, dwa dni później Senat zaproponował do niej trzy poprawki. W tym zamiast nazywanie tego dnia „uroczystym Świętem Narodowym", zaproponowano zapis, że dzień ten jest "Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej".

Najwięcej emocji wzbudziła poprawka dotycząca zakazu handlu 12 listopada. Ostatecznie Sejm zgodził się na wszystkie poprawki. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta, już pod koniec października rzecznik Andrzeja Dudy zapowiedział, że głowa państwa podpisze dokument.

W poniedziałek 12 listopada sklepy będą zamknięte, do pracy pójdą jednak lekarze i pielęgniarki, a także służby mundurowe i pracownicy transportu publicznego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24