11.11.2018 15:42 20 raz

Wejherowianie uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości

TTM

Uroczystości związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w Wejherowie trwają od czwartku (8 listopada). Na niedzielę (11 listopada) zaplanowano główne wydarzenia.

Niedziela - dzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Wejherowie - przebiegła pod znakiem aktywności na świeżym powietrzu, uroczystości i obrzędów patriotycznych oraz spotkań mieszkańców miasta.

TTM

W ramach obchodów tego ważnego święta odbył się Niepodległościowy Marsz Nordic Walking z biało-czerwonymi akcentami Została też odprawiona msza święta za ojczyznę w kościele pw. Trójcy Świętej. Natomiast ulicami miasta przeszła biało-czerwona parada niepodległościowa. Zdjęcie z parady znajdują się tutaj.

TTM

Na wieczór zaplanowano V Maraton Pieśni Patriotycznej w Pałacu-Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM

W poprzednich dniach w Wejherowie odbyła się m.in. inscenizacja z okazji Święta Odzyskania Niepodległości wraz z debatą z udziałem zaproszonych gości „Jak dzisiaj być patriotą?”; Szkoła Podstawowa nr 6 wzięła udział w biciu rekordu wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego a w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbył się „Wieczorek Niepodległości” z okazji 100. rocznicy odzyskania Przez Polskę niepodległości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24