16.01.2019 12:03 0 Gol

Wejherowo najlepsze w igrzyskach dzieci w lekkiej atletyce

Fot. PZPOW

Biegi sprinterskie na 30 m, rzut piłką, skok w dal i wzwyż oraz biegi na dystansach 600 dziewcząt i 800 m chłopców – z tymi pięcioma konkurencjami zmagali się najmłodsi sportowcy z powiatu wejherowskiego podczas Powiatowych Igrzyskach Dzieci w halowej lekkoatletyce, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Najwięcej medali zdobyli uczniowie z Wejherowa.

W tegorocznej szkolnej rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników z całego powiatu wejherowskiego.

W ponad 15-letniej historii zawodów na halach sportowych powiatu wejherowskiego przewinęło się wielu późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet uczestników Igrzysk Olimpijskich – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

To są nasze wewnętrzne zawody, które przygotowują do zmagań lekkoatletycznych na wiosnę – zaznacza Bartłomiej Woźniak z wejherowskiego PZPOW.

Fot. PZPOW

Fot. PZPOW

Wyniki

Dziewczęta

Bieg na 30 metrów

  1. Wiktoria Steinke – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 4,70 s

  2. Anastazja Ceszke – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie – 4,73 s

  3. Agata Leyk – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie – 4,75 s

Skok wzwyż

  1. Antonina Dumańska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi – 140 cm

  2. Iga Chałupka – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 130 cm

  3. Natalia Pstrągowska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 130 cm

Skok w dal z miejsca

  1. Małgorzata Osiowy – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi – 2,14 m

  2. Weronika Grzech – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie – 2,13 m

  3. Julianna Ruczyńska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie – 2,12 m

Pchnięcie piłką lekarską

  1. Martyna Goszczyńska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie – 9,34 m

  2. Wiktoria Jakubiak – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie – 9,17 m

  3. Sandra Brychcy – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie – 9,00 m

Bieg na 600 metrów

  1. Anastazja Ceszke – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie – 2.01.54 min

  2. Małgorzata Osiowy – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi – 2.03.98 min

  3. Kornelia Stępińska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 2.07.11 min

Chłopcy

Bieg na 30 metrów

  1. Alex Kolasa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie – 4,71 s

  2. Joachim Plocki – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie – 4,78 s

  3. Norbert Lemke – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie – 4,80 s

Skok wzwyż

  1. Kacper Kasprzyk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi – 136 cm

  2. Szymon Gdanietz - Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie – 135 cm

  3. Dawid Konkol – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie – 130 cm

Skok w dal z miejsca

  1. Bartosz Wasilewski – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie – 2,24 m

  2. Antoni Elwart – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie – 2,24 m

  3. Maksymilian Kierznikowicz – Szkoła Podstawowa w Lini – 2,21 m

Pchnięcie piłką lekarską

  1. Mateusz Borski – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie – 10,25 m

  2. Dominik Armstrong – Szkoła Podstawowa w Orlu – 9,80 m

  3. Antoni Elwart – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie – 9,73 m

Bieg na 800 metrów

  1. Mateusz Borski – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie – 2.32.05 min

  2. Antoni Kubacki – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie – 2.36.49 min

  3. Bartosz Wasilewski – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie – 2.37.91 min

Tabela medalowa

Oprac. Gol


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24