21.01.2019 12:58 0 Gol

Tytani weszli w ostatnią fazę przygotowań do II ligi

Fot. Tytani Wejherowo

Rozegranym w hali sportowej PZS nr 4 w Wejherowie turniejem towarzyskim Tytani weszli w ostatnią fazę przygotowań do rundy rewanżowej. Wejherowscy szczypiorniści już w najbliższą sobotę (26 stycznia) zagrają wyjazdowy mecz ze Szczypiorniakiem Gniezno.

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej II ligi Tytani w hali wejherowskiej „Samochodówki” zorganizowali turniej towarzyski. Wśród ekip, obok naszego drugoligowca, zagrały też SMS Gdańsk oraz GKS Żukowo. Tytanom udało się pokonać gdańszczan 43:30, a GKS-owi ulegli 33:42. Dla podopiecznych trenera Piotra Rembowicza była to jedna z ostatnich okazji do sprawdzenia formy zawodników przed rundą rewanżową, bo ta rusza już w najbliższy weekend.

Tytani po pierwszej części sezonu są jednym z faworytów do mistrzostwa II ligi. W 13 spotkaniach wygrali 12 i ulegli tylko raz, po emocjonującym meczu, aktualnemu liderowi tabeli – SKPR USAR Kwidzyn.

To nie będzie koniec, jeśli nam nie uda się wygrać ligi – mówi Remigiusz Sałata, prezes Tytanów Wejherowo. – Na boisko wychodzimy zawsze, żeby wygrać. Ale to jest piłka ręczna, to jest sport. Umiejętności mogą być, ale wystarczy chwila dekoncentracji i będzie potknięcie. To jest najpiękniejsze w sporcie, że planujemy sobie jakieś cele, a potem wychodzi coś innego. Pamiętam taki przypadek z żużla. Jedna z drużyn zapowiadała walkę o mistrzostwo, a spadła z ligi. Nas na pewno sportowo stać na awans do I ligi – zapowiada.

W osiągnięciu tego celu mają pomóc m.in. wychowankowie klubu.

Naszą drużynę chcemy budować właśnie na nich. W tej kwestii nic się nie zmieniło – podkreśla Robert Wicon, wiceprezes Tytanów Wejherowo.

Z juniorską drużyną pożegnali się już Radosław Sałata, Hubert Koss oraz Cezary Grabowski, którzy skupią się już tylko na grze dla seniorów.

Wicelider II ligi swój pierwszy ligowy mecz w 2019 roku rozegra 26 stycznia w Gnieźnie. Rywalem Tytanów będzie miejscowy KS Szczypiorniak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24