22.01.2019 10:01 0 Gol

UKS Lider Dębogórze zwycięzcą Kaszub Cup. Drużyny z Wejherowa i Redy na podium

UKS Lider Dębogórze został zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju Kaszub Cup w Luzinie. Tym razem w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowali młodzi piłkarze z rocznika 2004. Pozostałe miejsca na podium należały do zespołów z Wejherowa i Redy.

W stawce 18 zespołów najlepszą ekipą, dość niespodziewanie, został Lider Dębogórze, który w ostatecznym rozrachunku wyprzedził Gryf Wejherowo oraz Jedynkę Reda. Zwycięzca turnieju oprócz nagród za pierwsze miejsce otrzymał również okazały puchar – informuje Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Tak prezentują się czołowe miejsca w prestiżowej grupie „Ligi Mistrzów”. Ale część drużyn podczas turnieju Kaszub Cup dla rocznika 2004 rywalizowało też w tzw. grupie Ligi Europy i „Ekstraklasa”.

Bezkonkurencyjni byli gospodarze, GOSRiT Kleba Luzino, którzy dość pechowo nie awansowali do najlepszej szóstki imprezy. Drugą lokatę zajął drugi zespół z Luzina, a na najniższym stopniu podium stanęło KS Potęgowo. W rozgrywkach „Ekstraklasy” najlepsze było MKS Władysławowo, przed LZS Bojano i Chrobry Charbrowo – mówi dyrektor GOSRiT.

Klasyfikacja generalna

Liga Mistrzów (w nawiasie najlepszy zawodnik drużyny)

1. UKS Lider Dębogórze (Artur Eliasz) + Puchar dla Najlepszej Drużyny ze Środowiska Wiejskiego