22.01.2019 11:33 19 PM

Puszka Adamowicza pęka w szwach – będzie specjalistyczna karetka

Źródło: Facebook

Już prawie 80 tys. osób przyczyniło się do zapełnienia ostatniej puszki WOŚP prezydenta Adamowicza. Zbiórka została zorganizowana na Facebooku, a jej celem było 1000 zł. Teraz na koncie jest już niemal pięć milionów złotych, ale kwota z minuty na minutę rośnie. Jurek Owsiak zapowiedział, że za te pieniądze Gdańsk dostanie m.in. na karetkę neonatologiczną.

Dane, które podajemy powyżej, dotyczą wtorkowego (22 stycznia) przedpołudnia i ciągle się zmieniają. Gigantyczną kwotę udało się zebrać w trakcie tygodnia, w czasie spontanicznej akcji zorganizowanej w mediach społecznościowych przez jedną osobę. Link do zbiórki znajduje się tutaj.

Podczas konferencji Jurek Owsiak zapewnił, że wszystkie pieniądze zebrane w akcji „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" zostaną dopisane do rozliczenia tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Ponadto ustalił też cel zbiórki.

Powstała spontaniczna zbiórka, zorganizowana przez Patrycję, która chciała zebrać tysiąc złotych. Patrycjo, chciałaś, żeby ta zbiórka była kontynuacją puszki pana prezydenta. Zapewniam Cię, że dopiszę całą kwotę do jego rozliczenia. Za te pieniądze kupimy dla Gdańska karetkę neonatologiczną. O karetkę dla niemowląt proszono nas w grudniu – mówił na konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Paweł Adamowicz co roku zbierał pieniądze do puszki jako wolontariusz WOŚP. W tym roku udało mu się zebrać 5613,11 zł. Jak pisał 13 stycznia 2019 r. na Facebooku, kwota ta była jego osobistym rekordem.

W czasie wieczornego finału WOŚP w Gdańsku prezydent Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem. Następnego dnia spontanicznie akcję zbierania pieniędzy do puszki zmarłego prezydenta zorganizowała Patrycja Krzymińska – czytamy na stronie gdansk.pl.

Miało być tylko tysiąc złotych, jednak o akcji zrobiło się bardzo głośno. Już po około tygodniu na koncie jest kilka milionów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24