23.01.2019 09:00 26 PM

Skarbonka prezydenta Gdańska wypełniona po brzegi

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

„Paweł!!! Twoja dzisiejsza skarbonka będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej!” – czytamy na Facebooku WOŚP. Prawie 16 milionów złotych i ponad 260 tys. darczyńców – to zawartość ostatniej puszki prezydenta Adamowicza dla WOŚP. W nocy zakończyła się zbiórka pieniędzy na portalu społecznościowym. Jej wyniki przerosły najśmielsze oczekiwania, a o akcji mówi już cała Polska.

Paweł Adamowicz co roku zbierał pieniądze do puszki jako wolontariusz WOŚP. W tym roku udało mu się zebrać 5613,11 zł. Jak pisał 13 stycznia 2019 r. na Facebooku, kwota ta była jego osobistym rekordem. Gdańszczanka Patrycja Krzymińska postanowiła zapełnić ostatnią puszkę prezydenta Adamowicza dla WOŚP. Zorganizowała akcję na Facebooku i namówiła innych, aby wrzucali pieniądze do wirtualnej puszki Pawła Adamowicza.

Podczas specjalnej konferencji Jurek Owsiak zapewnił, że wszystkie pieniądze zebrane w akcji „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" zostaną dopisane do rozliczenia tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Ustalił też, że za te pieniądze orkiestra kupi dla Gdańska karetkę neonatologiczną. O ambulans dla niemowląt proszono fundację w grudniu.

Akcja na Facebooku zataczała coraz szersze kręgi. Pieniądze na konto spływały z Polski i wielu innych krajów, m.in. z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch. 

Link do wyników zbiórki znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24