23.01.2019 16:00 1 PM

Dzieci poznają życie dorosłych – trwa projekt 'Małe miasto'

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Młodzi wejherowianie wcielili się w role dorosłych. W wejherowskim muzeum trwa projekt "Małe miasto", podczas którego dzieci uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. W przedsięwzięciu uczestniczą przedsiębiorcy reprezentujący różne branże.

Uczniowie w wieku od 8 do 12 lat mają możliwość uczestniczenia przez pięć dni w warsztatach edukacyjnych, podczas których uzyskają fachową wiedzę na temat obrotu i wartości pieniądza.

Jest to symulacja dorosłego życia, dzieci uczestniczą w procesie, w którym uczestniczą dorośli. Począwszy od pójścia do pracy, zarobienia pieniędzy i później ewentualnie konsumowania tych pieniędzy – mówi Michał Schröder, Fundacja Dom mojego Brata.

Fryzjer, cukiernik, strażnik miejski, policjant czy strażak. Przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw w praktyczny sposób pokazują najmłodszym jak wygląda wykonywanie poszczególnych zawodów.

Chcieliśmy zainteresować dzieci tematem, dzieci nie słuchają wykładów – szybko i chętnie się uczą kiedy mogą w czymś uczestniczyć. Stąd „Małe miasto: i warsztaty z różnych zawodów - wyjaśnia Iwona Krzysztofek, koordynator projektu.

Podsumowanie projektu odbędzie się w najbliższy piątek (25 stycznia). Wtedy dzieci zadecydują, na co przeznaczą zarobione i zaoszczędzone pieniądze.

W projekcie bierze udział 129 dzieci z pięciu szkół podstawowych z Wejherowa.

Zdjęcia z przebiegu projektu znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24