03.02.2019 19:01 1 raz

Tytani gromią, ale lider nadal poza Wejherowem

TTM

Tytani Wejherowo udanie zaczęli tegoroczne występy we własnej hali. Przed własną publicznością pewnie pokonali MKS MOSiR Kętrzyn 44:19. Jednak nadal wiceliderują w tabeli II ligi.

Goście, mimo walecznej postawy, już w 20. minucie przegrywali 15:6.Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to sporo błędów wejherowskiej drużyny, dzięki której goście nieznaczne zmniejszyli przewagę Tytanów i do szatni schodzili przegrywając 10:18.

Druga część spotkania, to wysoki pressing żółto-czerwonych, dzięki którym zdobywali sporo bramek z kontrataku – relacjonuje Dariusz Jankowski, rzecznik prasowy Tytani Wejherowo. – Goście w ataku pozycyjnym, próbowali jeszcze rzucać bramki, jednak przewaga w szybkości gry wejherowian nie pozwoliła dać nawet cienia szans na to, że wynik może się odwrócić. W ataku pozycyjnym doskonale spisywał się wychowanek klubu Radosław Sałata który w całym meczu zdobył 12 bramek. Warto też pochwalić bramkarzy Tytanów, którzy dobrze spisywali się w polu bramkowym.

Zespół rywali przyjechał w bardzo okrojonym składzie i to było widać, niemniej jednak podziwiam, bo zawodnicy gości grali bardzo ambitnie i nie zauważyłem jakiś większych przestoi w ataku i powrocie do obrony. Wykazali się sporą ambicją. Nasz zespół grał bardzo równo, chociaż też miał słabsze momenty. Widać było rozprężenie po dwudziestu minutach gdzie słabiej się skupiali. Początek drugiej połowy, już wyglądał lepiej i nie ma co ukrywać, że rywale tymi brakami kadrowymi ułatwili nam zadanie – skomentował Piotr Rembowicz, trener Tytanów Wejherowo.

Po 15 meczach Tytani Wejherowo zajmują 2. pozycję w tabeli II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Mając 42 punkty do liderującego USAR Kwidzyn tracą 3 punkty.