11.02.2019 09:10 1 mike

Władze powiatu puckiego mogą liczyć na wsparcie przedsiębiorców

Fot. TTM

Przy puckim starostwie powstała Rada Przedsiębiorczości Powiatu Puckiego. Celem jej działań będzie m.in. integracja lokalnego biznesu z samorządem i szkolnictwem, a także wymiana doświadczeń i współdziałania na rzecz rozwoju rynku pracy w regionie.

Nadmorska Grupa Medialna wraz z Telewizją Kablową Chopin zostały członkami Rady Przedsiębiorczości Powiatu Puckiego. Rada jest organem konsultacyjno-doradczym starosty puckiego w zakresie spraw związanych z rozwojem gospodarczym powiatu i promocją przedsiębiorczości.

Starosta wprost nas poprosił, żebyśmy swoje problemy i perypetie z funkcjonowaniem firm, z ich uruchamianiem, z zatrudnianiem pracowników, starali się z nim omawiać. I nie tylko z nim, ale również z jednostkami samorządowymi – zaznacza Tadeusz Nowakowski, dyrektor Nadmorskiej Grupy Medialnej.

Fot. TTM

Spotkania rady mają się odbywać co najmniej raz na kwartał. Założeniem ma być wypracowanie płaszczyzny współpracy między sektorem biznesu a samorządem czy szkolnictwem.

Chcemy pomóc staroście, żeby uczniowie, którzy kończą szkoły, nie byli wykształconymi bezrobotnymi, ale by znaleźli natychmiast pracę. W naszych firmach chcemy oferować praktyki i staże – dodaje Tadeusz Nowakowski.

A wszystko po to, by stworzyć młodym ludziom możliwości jak najsprawniejszego wejścia na rynek pracy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24