18.02.2019 09:10 20 PM

W Wejherowie powstanie tylko jedna rada osiedla

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W Wejherowie powstanie jedna rada osiedla, ponieważ tylko na os. Sucharskiego przekroczono wymagany próg frekwencji. W pozostałych trzech dzielnicach zagłosowało mniej niż 10 procent uprawnionych.

Wybory do rad osiedli odbyły się w minioną niedzielę (17 lutego). Przeprowadzono je w czterech dzielnicach: Sucharskiego, Przemysłowa, Śmiechowo-Północ i Śmiechowo-Południe.

Na osiedlu Sucharskiego zagłosowało ponad 22 proc. mieszkańców, natomiast pozostałe trzy osiedla pozostaną bez rady. W Śmiechowie-Północ do urn przybyło prawie 6,5 proc. mieszkańców, w Śmiechowie-Południe – 3,9 proc. uprawnionych do głosowania, natomiast na osiedlu Przemysłowa zagłosowało nieco ponad 3,2 proc.

Podobna sytuacja miała miejsce w wyborach, które odbyły się cztery lata temu, wówczas wyłoniona została jedna rada osiedla – podobnie jak teraz – tylko na os. Sucharskiego przekroczono wymagany próg frekwencji.

Rady dzielnicy tworzone są, aby utrzymywać kontakt z mieszkańcami i wsłuchiwać się w ich potrzeby. Oprócz tego rady dysponują własnym budżetem, z którego korzystają i w jego ramach mogą organizować między innymi wydarzenia kulturalne czy sportowe na terenie osiedla.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24