19.02.2019 10:35 1 Dariusz Jankowski – rzecznik prasowy KS Tytani

Planują powiększyć przewagę w lidze

Źródło: Tytaniwejherowo.pl

W środę piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo zagrają swój mecz ligowy. Zmierzą się w nim z solidną drużyną SMS ZPRP II Gdańsk.

Rywal wejherowian w 16 spotkaniach zdobył 33 punkty i zajmuje obecnie piąte miejsce w lidze. Gdańszczanie, co prawda zakończyli poprzedni rok bardzo udanie wygrywając z KPR Gryfino (34:31), natomiast w rundzie wiosennej nie odnieśli jeszcze zwycięstwa. Słaba skuteczność, a także absencja wielu zawodników zespołu z Gdańska, sprawiła, że przegrywali oni kolejno z Brodnicą, Grudziądzem, a także ostatnio niespodziewanie z KS Szczypiorniak Olsztyn. Drużyna akademików to jednak wciąż bardzo silny zespół, dlatego zdaniem trenera żółto-czerwonych jego podopieczni muszą zagrać mocno skupieni od pierwszej minuty.

Nasz najbliższy przeciwnik to bardzo solidna drużyna. Co prawda, nie wygrali jeszcze meczu w tym roku, ale spowodowane jest to tym, że nie wszyscy zawodnicy mogli grać w każdym meczu. My nie wiemy, w jakim składzie przyjedzie rywal, dlatego mocno uczulam chłopaków, aby zagrali mądrze od pierwszej minuty spotkania. Nie ukrywam, że dla pracujących graczy środowy termin będzie jakimś utrudnieniem, bo trzeba będzie z pracy od razu przyjść na halę i zagrać trudne spotkanie, niemniej jednak wierzę, że zespół da z siebie wszystko i zagra na przyzwoitym poziomie. Jesteśmy przygotowani na walkę przez całe spotkanie i będziemy grali o zwycięstwo. W drużynie są, co prawda, małe urazy, ale ogólnie zespół jest w dobrej kondycji i liczę, że wystąpimy w pełnym składzie – mówi Piotr Rembowicz, trener Tytanów.

Początek spotkania w środę (20 lutego) o godzinie 19:00 w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 "Samochodówce" przy ul. Sobieskiego 344. Wstęp jak zawsze darmowy.