18.03.2019 15:00 3 PM/TTM

W Bieszkowicach powstaje nowa filia biblioteki i centrum kultury

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Bieszkowicach trwa remont budynków po dawnej szkole, w których ma powstać kolejna filia biblioteki i centrum kultury. Prace przebiegają zgodnie z planem, a wieloletnie marzenie mieszkańców tej oraz pobliskich miejscowości ma się spełnić już na początku wakacji.

W ramach inwestycji powstanie cały kompleks, który ma tchnąć nowe życie i sprawić, że Bieszkowice będą miały centrum kultury z prawdziwego zdarzenia.

Mamy starą szkołę, to jest ceglasty budynek, ma on nadzór konserwatora, dlatego zostanie w takiej formie, w jakiej jest; remontujemy go od wewnątrz. Do niego przylega nowa część, która była dobudowana w kolejnych latach. Mamy jeszcze dwa wolno stojące budynki, które też są remontowane – mówi Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Powołanie trzeciej filii Biblioteki oraz Centrum Kultury Gminy Wejherowo to dobra wiadomość dla mieszkańców miejscowości i okolic.

Niektórzy mieszkańcy przez odległość są odcięci od kultury. Czekamy z niecierpliwością – zaznacza Marek Nadolski, sołtys Bieszkowic.

Remontowane obiekty mają odgrywać ważną rolę w kulturalnej ofercie gminy.

Chcemy, żeby w przyszłości było to miejsce integracji, spotkań różnych grup. Mamy tu przestrzeń do działania – dodaje Natasza Sobczak.

Koszt inwestycji to około 1,4 mln zł. Budynki mają zostać oddane do użytku do końca czerwca tego roku.

Zobacz materiał Twojej Telewizji Morskiej Gmina Wejherowo zyska nowe „kulturalne serce”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24