23.03.2019 14:30 0 raz

Szykuje się starcie gospodyń wiejskich

Archiwum

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zmierzą się na chochle, garnki, talerze i patery. Na szczęście, te i inne akcesoria kuchenne posłużą tylko do przygotowania pysznych, regionalnych potraw.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje V edycję konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich – drużyny składające się maksymalnie z trzech osób. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach:

– I etap – zgłaszanie zespołów do 31 marca 2019 roku przez formularz na stronie www.kowr.gov.pl/konkurs;

– II etap – wybór najlepszego smaku województwa pomorskiego podczas XXVI Żuławskich Targów Rolnych 15 czerwca w Starym Polu;

– III etap – Bitwa Regionów, czyli finał konkursu. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem.

Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie jest obowiązkowe. Przed przesłaniem zgłoszenia należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem oraz warunkami udziału w konkursie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24