22.03.2019 13:53 16 mike/KPP Wejherowo

Z parku na komendę – u 16-latka znaleziono narkotyki

Fot. KPP Wejherowo

Pierwszy dzień wiosny tradycyjnie jest kojarzony z Dniem Wagarowicza. I choć jest to nieformalne święto, młodzież często lubi je spędzać na świeżym powietrzu. Z tego powodu wejherowscy policjanci skontrolowali miejsca, w których często można napotkać grupy młodych osób. Efektem tych działań było m.in. zatrzymanie 16-latka, który miał przy sobie 3,5 grama marihuany.

Parki, dworce, centra handlowe czy punkty sprzedaży alkoholu – te miejsca sprawdzali w czwartek (21 marca) policjanci z Wejherowa na terenie całego powiatu. Akcja miała charakter prewencyjny, a jej celem było zapewnienie bezpieczeństwa i przeciwdziałanie łamaniu prawa.

Niezbyt miłe wspomnienia z tegorocznego Dnia Wagarowicza będzie miał pewien 16-latek, który wraz z kolegami spędzał przedpołudnie w wejherowskim parku. Na widok patrolu policji nastolatkowie zaczęli zachowywać się nerwowo, co nie umknęło uwadze mundurowych. Szybko się okazało, jaka była przyczyna ich niepokoju.

Podczas legitymowania młodych osób okazało się, że jeden z nich, 16-latek, miał przy sobie w portfelu marihuanę o wadze ponad 3,5 gramów. Narkotyki zostały zabezpieczone, a sprawca wraz z kolegami przewiezieni radiowozem do wejherowskiej komendy – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Zatrzymany 16-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Fot. KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24