25.03.2019 08:49 25 mike

Sędzia Igor Tuleya gościem wejherowskiego KOD-u

Źródło: Sędzia Igor Tuleya/Facebook

Gościem VIII Panelu Dyskusyjnego „Po co nam demokracja?”, organizowanego przez grupę powiatową KOD Wejherowo, będzie Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się 25 marca o godzinach 18:00–20:30 w Hotelu OLIMP Business & SPA w Wejherowie. Transmisję na żywo przeprowadzimy na naszym profilu na Facebooku.

Panel dyskusyjny odbywa się w ramach cyklu spotkań z politykami, działaczami społecznymi i ludźmi kultury, jego tematem jest demokracja. Czy demokracja w Polsce ma się dobrze? Czy na co dzień są przestrzegane standardy demokratyczne? Czy demokracja jest nam dana raz na zawsze? Tych i podobnych pytań można się spodziewać podczas spotkania.

Organizatorzy VIII Panelu Dyskusyjnego zachęcają wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Igor Tuleya (ur. 1970) jest polskim prawnikiem, sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie i jego rzecznikiem. Nominację sędziowską otrzymał 18 marca 2010 roku z rąk prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Od 2012 roku był rzecznikiem prasowym Sądu Okręgowego. Stanowisko miał stracić wskutek uzasadnienia wyroku dotyczącego Mirosława G. Wówczas, skazując lekarza na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata Tuleya potępił działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Był też znany z krytyki zmian w sądownictwie wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24