25.03.2019 09:49 0 Gol

Pewne zwycięstwo koszykarzy Arki

Arka Asseco Gdynia kontrolowała przebieg spotkania i w meczu 24. kolejki rundy zasadniczej pokonała pewnie na wyjeździe TBV Start Lublin 80:71.

Już pierwsza kwarta w wykonaniu koszykarzy Arki pokazała, że gospodarzom będzie ciężko o jakiekolwiek punkty. Dzięki trafieniom Jamesa Florence’a i Josha Bostica, gdynianie szybko wyszli na prowadzenie 11:4. W kolejnych minutach podopieczni Przemysława Frasunkiewicza tylko je powiększali i po 10 minutach Arka prowadziła 22:12.

Koszykarze TBV w kolejnych częściach spotkania nadal mieli problemy ze skutecznością. Natomiast gdynianie, nawet gdy za pięć fauli parkiet musiał opuścić Josh Bostic, prezentowali wysoki poziom. Ostatecznie drużyna z Trójmiasta wygrała 80:71 i po 24. kolejkach zasiada na fotelu lidera z 45 punktami na koncie.

Mocna obrona, szukanie otwartych pozycji, dynamika i dobra egzekucja rzutów (szczególnie za dwa punkty) to składowe sukcesu w tym meczu. Teraz tydzień przerwy, a już w niedzielę 31 marca kolejny wyjazd i kolejne „waleczne serca” Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski – pisze na swojej oficjalnej stronie Arka Asseco Gdynia.

Do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze sześć kolejek.

TBV Start Lublin – Arka Asseco Gdynia (12:22, 10:14, 24:22, 25:22)

TBV Start Lublin: Washington 16, Thomasson 12, Dziemba 10, Borowski 8, Upson 7, Mirković 6, Szymański 6, Gaddefors 3, Dutkiewicz 2, Gospodarek 1, Czerlonko, Pelczar

Asseco Arka Gdynia: Florence 16, Bostic 15, Wołoszyn 14, Dulkys 11, Garbacz 7, Ginyard 5, Upshaw 4, Łapeta 3, Wyka 3, Ponitka 2, Kamiński