26.03.2019 12:30 33 PM

W Wejherowie i Luzinie zamknięto kasy biletowe SKM

Fot. archiwum TTM

Na stacjach w Luzinie, Wejherowie, Gdyni-Leszczynkach, Gdańsku-Żabiance i Gdańsku-Oliwie nie kupimy biletu na przejazd Szybką Koleją Miejską. Kasy biletowe zostały tam zamknięte do odwołania. Spółka zapowiada, że planuje je otworzyć najszybciej jak będzie to możliwe.


Aktualizacja 26 marca godz. 12:30

Jak tłumaczy spółka SKM, powodem zamknięcia kas jest niewywiązywanie się przez operatora z umowy.

Nie wdając się w szczegóły, mogę powiedzieć, że chodzi między innymi o nieuregulowanie na czas płatności – wyjaśnia Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy spółki SKM Trójmiasto.

Żeby uruchomić kasy, spółka musi przeprowadzić przetarg, co może potrwać nawet miesiąc.

Oczywiście nie chcemy, żeby pasażerowie tyle czasu byli bez możliwości zakupu biletu w kasach, dlatego rozmawiamy z innymi agentami, którzy prowadzą kasy w innych lokalizacjach, aby na okres mniej więcej miesiąca przejęli te punkty – dodaje rzecznik SKM.

Bilety na przejazd pociągami SKM będzie można nabyć u kierownika pociągu bez opłaty dodatkowej lub w automatach biletowych. Oprócz tego w najbardziej oblężonych pociągach spółka wzmocniła obsadę, kierownik pociągu dostał do pomocy kontrolera, tak żeby dwie osoby sprzedawały bilety, co ważne u kierownika można kupić także bilety miesięczne.

W tym tygodniu ma zostać uruchomiona kasa w Luzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24