05.04.2019 12:57 3 mike/KWP Gdańsk

Niemal 130 razy wypłacił pieniądze za pomocą skradzionej karty

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Ponad 72 tysiące złotych zniknęły z konta bankowego mieszkanki gminy Kosakowo, której skradziono kartę płatniczą. Policjanci ustalili, że sprawcą może być 19-latek, który od stycznia 2018 roku do marca 2019 roku miał 127 razy wypłacać pieniądze z bankomatu za pomocą skradzionej karty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W styczniu 2018 roku 63-latka z gminy Kosakowo utraciła swoją kartę bankomatową. Wtedy też z jej konta systematycznie zaczęły znikać pieniądze. Złodziejowi łącznie udało się dokonać 127 wypłat na kwotę przekraczającą 72 tysiące złotych. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Kosakowie.

W banku kasjerka pokazała 63-latce wydruki z dokonanych wypłat z jej konta, których pokrzywdzona nie realizowała. Policjanci szybko zajęli się tą sprawą i zabezpieczyli wydruki wypłat z banku. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec gminy Kosakowo, który znał PIN, systematycznie wypłacał pieniądze z konta kobiety – informują policjanci z Pucka.

Na początku kwietnia udało się ustalić miejsce pobytu podejrzanego i go zatrzymać. Na podstawie zebranych dowodów 19-latek usłyszał łącznie 127 zarzutów kradzieży z włamaniem. Kradzież pieniędzy za pomocą cudzej karty bankomatowej również jest tego typu przestępstwem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24