22.04.2019 15:00 0 Kwt

Dom bez barier na Oksywiu zamiast starych baraków

5457872534787ef3accbc09a560278b3.jpg

"Dom bez barier" na gdyńskim Oksywiu coraz bliżej. Pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do nowych mieszkań przy ulicy Dickmana już pod koniec 2020 roku. Do 8 maja do godziny 13.00 wpływać mogą oferty na wybudowanie budynku.

Budowa nowoczesnego komunalnego budynku mieszkalnego zajmie 14 miesięcy od dnia przekazania terenu wyłonionemu wykonawcy. Do tej pory z krajobrazu zniknęły dotychczas dwa budynki mieszkalne o numerach 28 i 30. Ich mieszkańcy wyprowadzili się do zamiennych mieszkań zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta.

  • Na uporządkowanym terenie, po zburzonych budynkach, jeszcze przed wakacjami powinna zacząć się budowa nowoczesnego bloku komunalnego – informuje Maciej Warszakowski, zastępca dyrektora Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. – Właśnie ogłosiliśmy przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Projekt został przygotowany starannie, z myślą o mieszkańcach wymagających przestrzeni pozbawionych barier architektonicznych.

Mieszkańcy sąsiedniego budynku przy ulicy Dickmana 26 zostaną przeniesieni na czas budowy do zamiennych mieszkań. Następnie rozpocznie się rozbiórka tego budynku, a teren zostanie uporządkowany i udostępniony lokatorom domu bez barier.

"Dom bez barier", czyli nowoczesny blok komunalny będzie posiadał cztery kondygnacje i pomieści 30 lokali jedno-, dwu- i trzypokojowych. W budynku zmieści się także ogólnodostępna świetlica, przestronna klatka schodowa oraz winda. Budynek będzie przyjazny osobom niepełnosprawnym.

Teren wokół domu będzie zagospodarowany, zachęcając do wypoczynku na świeżym powietrzu czy uprawy sąsiedzkiego ogrodu.

źródło: gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24