22.04.2019 09:02 0 Kwt

Gmina Puck: Powstają dwa nowoczesne przedszkola

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

W Połchowie i Żelistrzewie ma powstać 135 nowych miejsc przedszkolnych. Będą z nich mogły korzystać dzieci mieszkające na terenie gminy Puck.

W Połchowie i Żelistrzewie powstają nowoczesne przedszkola, w których znajdą się miedzy innymi sale do integracji sensorycznej i interaktywne podłogi.

Zakupiono komputery przenośne, monitory interaktywne, podłogi interaktywne, roboty Photon, meble, zabawki, pomoce edukacyjne, materiały i narzędzia do terapii integracji sensorycznej, wyposażono gabinet logopedyczny. Dzieciom zapewniono 10 godzinną opiekę i ciekawą ofertę edukacyjną-wychowawczą – informuje gmina Puck.

Dzieciom z terenu gminy zapewniono dodatkowe zajęcia rozwijające język angielski. Swoje miejsce znajdą tam także dzieci z niepełnosprawnością, które otrzymają wsparcie oligofrenopedagoga, logopedy, psychologa i terapeuty integracji sensorycznej.

Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego „Upowszechnienie wychowania przedszkolnego w gminie Puck poprzez utworzenie 135 nowych miejsc przedszkolnych. Celem projektu jest poprawa jakości usług edukacji przedszkolnej na terenie gminy Puck.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24