18.04.2019 12:21 0 Gol

Asseco wygrywa w derbach Trójmiasta

Chociaż Trefl Sopot jest jedną z ostatnich drużyn w tabeli Energi Basket Ligi, to liderowi z Gdyni postawili bardzo trudne warunki i było blisko niespodzianki. Ostatecznie to jednak Arka Asseco w 28. kolejce rundy zasadniczej EBL pokonała Trefl 90:88.

Mimo że Arka rozpoczęła mecz u siebie od prowadzenia 10:6, to później serię 9:0 zanotowali przyjezdni, a m.in. dwiema trójkami popisał się Łukasz Kolenda. Później trafiał też Sasa Zagorac, a gospodarze nie potrafili powstrzymać tak świetnego ataku. Po 10 minutach było 24:13 dla Trefla. W drugiej kwarcie Arka zaczęła odrabiać straty i dość szybko po rzucie Jamesa Florence’a przegrywała tylko czterema punktami. Dzięki Philowi Greene’owi gdynianie długo nie mogli jednak doprowadzić chociażby do remisu. Dopiero trójka Deividasa Dulkysa dała im prowadzenie 38:37 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Trefl nadal zaskakiwał i dzięki Zagoracowi oraz Greene’owi potrafił zdobywać przewagę. Później uciekał nawet na sześć punktów po trójce Jonte Flowersa. Na szczęście w barwach Arki gra James Florence. Jego rzuty z dystansu w końcówce tej części meczu sprawiły, że był remis - po 68. W ostatniej kwarcie znowu działo się sporo, a drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się przynajmniej co kilka rzutów. W końcówce kluczowe okazały się trafienia Adama Łapety oraz Josha Bostica. Rzut przez całe boiska oddał jeszcze Zagorac, ale nie trafił i to Arka zwyciężyła 90:88.

Arka Asseco Gdynia – Trefl Sopot 90:88(13:24, 25:13, 30:31, 22:20)

Arka Asseco Gdynia: Florence 25, Bostic 18, Dulkys 13, Wołoszyn 12, Łapeta 7, Upshaw 7, Wyka 5, Ginyard 3, Dylewicz 0, Garbacz 0, Szubarga 0, Witliński

Trefl Sopot: Kolenda 20, Greene 19, Milovanović 14, Leończyk 13, Zagorac 8, Flowers 7, Śmigielski 5, Kulka 2, Jeszke 0, Pułkotycki, Rompa, Walda