19.04.2019 12:03 2 Gol

W Wielką Sobotę Gryf o punkty powalczy w Bełchatowie

Fot. Nadmorski24.pl

Zanim piłkarze Gryfa Wejherowo podzielą się wielkanocnym jajkiem czeka ich 430 km podróż do Bełchatowa. W Wielką Sobotę w 29. kolejce II ligi żółto-czarni zagrają z miejscowym GKS-em.

Gryfici do Bełchatowa pojadą podbudowani ostatnim zwycięstwem u siebie nad Ruchem Chorzów 3:2, który też walczy o utrzymanie na drugoligowym szczeblu.

Był to mecz nie o „sześć”, a o „dziewięć” punktów. Wiadomo w jakiej sytuacji jesteśmy my i goście – mówił na konferencji prasowej po meczu Gryfa z Ruchem trener wejherowian Zbigniew Szymkowicz.

Najbliższy rywal WKS-u, to będzie już zespół z przeciwległej części tabeli. GKS po 28. meczach zajmuje 5. miejsce. W poprzedniej kolejce przegrał na wyjeździe ze Stal Stalową Wolą.

To był mecz, w którym ze względu na stan boiska nie mogliśmy oczekiwać płynnego budowania fazy ataku pozycyjnego, decydowały fazy przejściowe, walka o każdą piłkę, nikt nie odstawiał nogi. Obydwa zespoły miały sytuacje, przeciwnik wykorzystał tę jedną i nas pokonał. Stąd smutek, musimy tę gorzką pigułkę przełknąć w trakcie długiej podróży powrotnej. Mamy jeszcze kilka kolejek i chcemy sobie sami udowodnić, że możemy coś dobrego dla siebie ugrać – przyznał po meczu ze Stalą na pomeczowej konferencji prasowej Artur Derbin, trener GKS-u.

Przed sobotnim pojedynkiem klub z Bełchatowa przypomina, że dotychczasowy bilans spotkań pomiędzy Gryfem a GKS-em jest korzystniejszy dla wejherowian, którzy wygrali trzykrotnie przy dwóch wiktoriach "Brunatnych".

Dotychczasowe spotkania:

24 września 2016 r.

PGE GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 2:3

Marcin Krzywicki 69., Szymon Zgarda 90. - Adrian Klimczak 38., Daniel Ciechański 55., Robert Chwastek 58.

22 kwietnia 2017 r.

Gryf Wejherowo - PGE GKS Bełchatów 4:1

Adrian Klimczak 38., Robert Chwastek 56., Przemysław Czerwiński 57., Michał Marczak 70. - Artur Lenartowski 42.

4 listopada 2017 r.

PGE GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 1:0

Bartłomiej Bartosiak 59.

26 maja 2018 r.

Gryf Wejherowo - PGE GKS Bełchatów 2:1

Grzegorz Gulczyński 20., Paweł Czychowski 84. - Krystian Peda 66.

30 września 2018 r.

Gryf Wejherowo - PGE GKS Bełchatów 0:1

Damian Michalski 90.

Sędzią głównym tego meczu będzie Szymon Lizak. Na liniach pomagać mu będą: Maciej Śliwiński i Wojciech Brenk, natomiast sędzią technicznym będzie Aleksander Borowiak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24