19.04.2019 14:07 1 Gol

Poświąteczna sobota pod znakiem biegu i aquathlonu w Rumi

Fot. pixabay.com

Zgodnie z coroczną tradycją, w pierwszą sobotę po świętach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zaprasza na Bieg Wielkanocny. 27 kwietnia wystartuje również IX Aquathlonu Rumia 2019.

To będzie już 21. edycja Biegu Wielkanocnego. Tym razem trasa została wyznaczona w parku przy ul. Starowiejskiej – promenadą wzdłuż Zagórskiej Strugi. Bieg rozpocznie się 27 kwietnia, o godz. 10. Zakończenie zawodów przewidziano ok. godz. 12.30.

Impreza ma charakter otwarty. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie, strój sportowy oraz zaświadczenie lekarskie lub zgoda rodziców. Zwycięzcy otrzymają statuetki i medale, zaś wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe i słodycze. Po każdym ukończonym wyścigu organizatorzy zapraszają zawodników na kiełbaskę z grilla i ciepły napój.

Przypomnijmy, że pierwszy Bieg Wielkanocny odbył się w Dolinie Zagórskiej Strugi w 1998 r. Został zorganizowany przez Klub „Zagórzak”, z inicjatywy Tadeusza Odowskiego, opiekuna i działacza klubu. Co roku impreza odbywa się przy innej parafii. W pierwszym biegu brało udział 126 uczestników - dzieci, młodzieży i dorosłych. Kilkakrotnie trasa przebiegała przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal stawów rybnych, a jedną z nagród były… żywe pstrągi.

Zawodnicy biegali także przez alejki parku przy ul. Filtrowej, na boisku przy ul. Wrocławskiej, a także na boisku SL SALOS „ORLIK 2012”, przy parafii Podwyższenia św. Krzyża. Piętnasty, jubileuszowy bieg został zorganizowany na terenach ujęć wody Rumia Wybudowanie. W 2003 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi połączył siły z Klubem „Zagórzak” i od tamtej pory wspólnie organizują bieg, który już na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez rekreacyjno-sportowych. Poprzedni, dwudziesty bieg odbył się na polanie przy „Zochlinie”, a jego współorganizatorem była parafia Św. Józefa i Tadeusza Judy w Rumi. Wówczas wystartowała rekordowa liczba zawodników – aż 216 osób.

W sobotę, 27 kwietnia, również zawodnicy pobiegną i popłyną w ramach IX Aquathlonu Rumia 2019. Wydarzenie to jest jedną z siedmiu imprez Grand Prix Polskiego Związku Triathlonu w aquathlonie pościgowym.

Zawody w Rumi tradycyjnie przeznaczone są dla wszystkich kategorii wiekowych. Już w piątek 26 kwietnia, w godz. 17-18.30 będzie można potrenować przed zmaganiami na pływalni przy ul. Rodziewiczówny 8.

Natomiast uroczyste otwarcie zawodów przewidziano w sobotę 27 kwietnia o godz. 9. Zawodnicy będą się ścigali w wodzie (na pływalni MOSiR-u), a także na lądzie - start i meta biegu zlokalizowane będą w parku miejskim w Rumi, między ul. Starowiejską i ul. Mickiewicza. Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się ok. godz. 16.15 na scenie w parku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24