23.04.2019 09:00 17 Kwt/UM Wejherowo

Autobus linii 6 pojedzie na Osiedle Fenikowskiego

Źródło: wejherowo.pl

Autobus linii numer sześć w Wejherowie pojedzie zmienioną trasą. Miasto planuje usprawnić komunikację autobusową, a zmiany wejdą w życie już 6 maja.

Linia autobusowa nr 6 zostanie wydłużona do pętli na os. Fenikowskiego, utworzone zostaną także nowe przystanki autobusowe.

Trasa w kierunku Osiedla Fenikowskiego przebiegać będzie do przystanku Chmielewskiego bez zmian, dalej autobus pojedzie ul. Gryfa Pomorskiego do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej i następnie do pętli na Os. Fenikowskiego. Na nowym fragmencie trasy zostaną utworzone przystanki Dzięcielskiego przy Osiedlu Dzięcielskiego oraz Gryfa Pomorskiego Kościół obok kościoła przy ul. Gryfa Pomorskiego. Trasa w kierunku Wejherowo Rogali Energia przebiegać będzie: od przystanku początkowego Wejherowo Os. Fenikowskiego ulicami: Orzeszkowej, Gryfa Pomorskiego do przystanku Wejherowo Necla/Patoka i dalej bez zmian – informuje wejherowski urząd.

Przypomnijmy, że do tej pory, linia kursowała na trasie Wejherowo Rogali ENERGA do skrzyżowania z ul. Patoka/Necla. W związku ze zmianami obecny przystanek końcowy Wejherowo Necla/Patoka zostanie wyłączony z obsługi. Natomiast przystanek przy wejherowskim szpitalu będzie obsługiwany jedynie w trakcie kursów z oznaczeniem „S – kurs przez: Wejherowo Szpital 02”.

Mat. pras.

Mat. pras.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24