23.04.2019 11:08 31 mike

Policja poszukuje świadków tragicznego wypadku w Rumi

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Trwają czynności wyjaśniające ws. śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę w Rumi. Świadkowie tego tragicznego zdarzenia mogą się zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Przypomnijmy – do śmiertelnego potrącenia pieszej doszło w minioną sobotę (20 kwietnia). O wypadku informowaliśmy tutaj.

W sobotę po południu, po godzinie 17:00, policjanci z Wejherowa otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na ulicy Grunwaldzkiej, czyli na drodze krajowej numer sześć. Z informacji wynikało, że doszło do potrącenia pieszej. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego wejherowskiej komendy. W czynnościach brał udział także technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Okazało się, że kierowca samochodu marki BMW potrącił pieszą. Tożsamość kobiety została wstępnie ustalona, choć nadal trwa jej weryfikacja. Piesza poniosła śmierć na miejscu. Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta najprawdopodobniej przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Kierowca był trzeźwy.

Obecnie trwają czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury. Świadkowie wypadku mogą zgłaszać się do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Można dzwonić pod numer 58 672 97 53.

Spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym jest zagrożone karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24