23.04.2019 12:02 2 mike/UM Rumia

Pierwsze na Pomorzu Podwórko Talentów może powstać w Rumi

Mat. pras.

Łączą naukę z dobrą zabawą, a jednocześnie są miejscem rekreacji na świeżym powietrzu. Podwórka Talentów Nivea, bo o nich mowa, dotychczas stworzono w 40 miejscach w całej Polsce. Dotąd brakowało ich na Pomorzu. Teraz może się to zmienić, bo jedną z potencjalnych lokalizacji niecodziennego podwórka jest Rumi. O tym, czy inwestycja powstanie, zadecydują internauci w głosowaniu, które potrwa do 20 czerwca.

Najbliższe Podwórko Talentów Nivea wybudowano w Elblągu. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych użytkowników tego miejsca. Teraz podobna przestrzeń może powstać w Rumi.

Chcemy, aby plac zabaw zlokalizowany w Parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury zmienił swoje oblicze, i to bez inwestowania gminnych pieniędzy – zaznacza Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi. – Dzięki udziałowi w tym konkursie, nadgryziony zębem czasu plac zabaw może się stać wyjątkowym obiektem, wyposażonym między innymi w urządzenia do balansowania ciałem, trampolinę czy pole do gry w kapsle oraz twistera – dodaje.

Każde z Podwórek Talentów ma wartość około 250 tysięcy złotych. Nowoczesne urządzenia są instalowane w trzech strefach: sportowej, naukowej i artystycznej. Można tutaj połączyć dobrą zabawę z kształtowaniem sprawności, wiedzy i wyobraźni dzieci.

Aby obiekt pojawił się we wskazanej lokalizacji, należy zgłosić się do organizatorów akcji. Można przygotować film promocyjny i zdobyć przychylność jury. Inną możliwością jest otwarte głosowanie internautów. Z takiej opcji skorzystały władze Rumi, a w inicjatywę zaangażowali się miejscowi radni.

Mat. pras.

Więcej o samym projekcie można przeczytać na stronie internetowej akcji. Aby oddać głos na rumską lokalizację podwórka, wystarczy kliknąć tutaj. Ogłoszenie wyników nastąpi dzień po zakończenia głosowania, a więc 21 czerwca.

Proszę zachęcać bliskich, sąsiadów i znajomych, by codziennie wspierali nas w głosowaniu. Razem możemy zapewnić naszym dzieciom wspaniałe miejsce do wspólnej zabawy i sprawić, że park będzie jeszcze piękniejszy – podsumowuje Ariel Sinicki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24