23.04.2019 12:21 3 Mat. red. Artykuł sponsorowany

Wypożyczenie samochodu w Gdańsku – jaki to koszt za dobę?

Mat. pras.

Godnym uwagi rozwiązaniem podróżowania po Gdańsku jest wynajem samochodu. Trójmiejska komunikacja miejska oraz trasy rowerowe są doskonale przygotowane, natomiast komfort pobytu będzie zdecydowanie wyższy, gdy zdecydujesz się na wynajem auta. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ofertę konkretnej wypożyczalni oraz ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Gdańsku.

Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku – co warto wiedzieć?

Przed dokonaniem wyboru wypożyczalni zastanów się, jakie masz oczekiwania względem wynajmu. Na jak długo potrzebujesz samochód? Jakie funkcjonalności powinno mieć auto, którym zamierzasz podróżować? Czy potrzebujesz pojemnego bagażnika lub nawigacji? Wybierzesz auto ekonomiczne, SUVa a może sportowego luksusowego Mercedesa?

Następnym krokiem powinna być analiza dostępnych ofert pod kątem Twoich planów. Pamiętaj, że niektóre wypożyczalnie mogą stawiać progi wiekowe dla kierowców. Najczęściej warunkiem wynajmu auta jest ukończenie 21 lat i posiadać prawo jazdy od co najmniej roku. Osoba wynajmująca musi okazać prawo jazdy oraz dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport.

Jeśli wpadniesz na pomysł, że z Gdańska mógłbyś przecież wybrać się promem do Szwecji albo pojechać do Niemiec czy na Ukrainę, to pamiętaj, że niektóre wypożyczalnie nie zezwalają na to, aby pojazd opuścił granicę kraju lub uwzględniają koszty dodatkowe. Warto, więc przed dokonaniem rezerwacji samochodu zastanowić się także nad planem wycieczki, a ewentualną chęć podróży za granicę, zgłosić pracownikowi wypożyczalni.

Ustawy nie precyzują, co powinno znaleźć się w umowie najmu samochodu. Kodeks cywilny pomaga trochę, ponieważ to on określa strony umowy i wyróżnia wynajmującego oraz najemcę. Co poza tym warto wiedzieć? Sprawdź: Umowa wynajmu samochodu – co warto o niej wiedzieć?.

Ile kosztuje wynajem samochodu?

Całkowity koszt rezerwacji pojazdu jest zależny od wielu czynników, takich jak np. okres wynajmu (wynajem krótkoterminowy lub wynajem długoterminowy) oraz model samochodu. Samochody z ekonomicznego segmentu będą zdecydowanie tańsze niż samochody z segmentu SUV czy premium.

Często dokonując rezerwacji samochodu poprzez formularz na stronie internetowej, od razu widoczny jest finalny koszt rezerwacji.

Odbiór samochodu na lotniskach na terenie całej Polski jest zazwyczaj darmowy. Warto wziąć to pod uwagę, że cena podstawienia samochodu może być jednak zależna od okresu trwania rezerwacji.

Pamiętaj, że to osoba wynajmująca ponosi koszty związane z tankowaniem pojazdu. Samochód należy zwrócić z takim samym stanem paliwa, z jakim go otrzymasz.

Gdzie wypożyczyć samochód w Gdańsku?

W Gdańsku funkcjonuje wiele profesjonalnych wypożyczalni samochodów. Auto możesz wcześniej zarezerwować online i odebrać w dowolnym punkcie w mieście. Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku dokonuje podstawienia samochodów w wybranym miejscu bez żadnych dodatkowych opłat. Poza tym posiada jeden ze swoich licznych oddziałów na terenie portu lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24