23.04.2019 16:53 5 raz

Napadł na człowieka i zrabował pieniądze

fot. KPP Wejherowo

Nawet 12 lat za kratkami może spędzić mężczyzna, który zaatakował mieszkańca jednej z podwejherowskich miejscowości. Stróże prawa nie mieli kłopotów z odnalezieniem bandyty.

Do rozboju doszło w niedzielę (21 kwietnia) na terenie gminy Wejherowo. Niedługo po tym zajściu dyżurny miejscowej komendy policji otrzymał zgłoszenie.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy przeszukali pobliski teren miejsca, w którym doszło do rozboju. Po chwili zauważyli mężczyznę, którego wygląd zgadzał się z rysopisem sprawcy – podaje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Stróże prawa zatrzymali 54-latka. Został doprowadzony do wejherowskiej komendy.

Funkcjonariusze zajmując się sprawą ustalili, że sprawca chwilę szedł za pokrzywdzonym, następnie złapał pokrzywdzonego za kurtkę, przyparł siłą do płotu jednocześnie podduszając i kazał dać pieniądze – relacjonuje asp. sztab. Potrykus. - Kiedy pokrzywdzony spełnił żądania, sprawca zabrał pieniądze i oddalił się z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony wezwał na miejsce policjantów.

Sprawca trafił w policyjnej celi. Został też przesłuchany i niebawem zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za przestępstwo rozboju grozi kara więzienia od 2 do 12 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24