23.04.2019 17:34 10 raz

Dzieci, sołtys, trenerzy i … wulgaryzmy na boisku

źródło: FB/Nasze sprawy w Gminie Kosakowo

Opinię publiczną gminy Kosakowo zbulwersował wpis jednej z mieszkanek. Wynika z niego, że sołtys Pogórza miał w dość niecenzuralny sposób wyrzucić z boiska młodych ludzi, grających w piłkę. Gospodarz wsi nie komentuje, a wójt gminy zaprasza na spotkanie.

Jedna z mieszkanek opisała, jak jej syn postanowił z kolegami pograć w piłkę na boisku gminnym w Pogórzu. Było to około godziny 16:00, w połowie kwietnia.

W chwili, gdy grali, pojawia się na boisku nowo wybrany sołtys Pogórza w towarzystwie "trenerów". Ci dojrzali panowie, nie szczędząc inwektyw, w kilku zdaniach prostych niezłożonych, zażądali od dzieci opuszczenia boiska. Jak jedno z dzieci przywołało brzmienie regulaminu korzystania z obiektu, uzyskało ripostę od sołtysa Pogórza "a w papę chcesz?", "w du ..." wsadź sobie regulamin" – napisała na jednym z forów kobieta.

I,jak dodała, tym samym sołtys złamał punkt drugi obowiązującego regulaminu, który ma brzmieć: "zakaz zachowania agresywnego i używania wulgarnych słów".

Zamiast się radować tym, że chłopaki oddają się piłce, sołtys i trenerzy zrobili z nich worki treningowe! Nie godzę się z tym! – grzmi mieszkanka Pogórza.

Adam Pałasz, sołtys Pogórza nie zechciał skomentować sprawy. Sytuacją natomiast zainteresował się wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek.

Rozmawiałem z panem Adamem Pałaszem, sołtysem Pogórza. Przedstawił z innej perspektywy całe zajście i opisał zachowanie młodzieży, które także nie było idealne. Niezależnie od wszystkiego chcę rozwiązać ten problem – zapowiedział.

Dlatego włodarz gminy zaprosił wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące zasad korzystania z boiska w Pogórzu. Ma się ono odbyć w czwartek 9 maja 2019 o godzinie 16:00 w urzędzie gminy.

Do tego czasu boisko będzie otwarte dla wszystkich w godzinach od 8:00 do 20:00. Wierzę, że boisko będzie mogło służyć zarówno mieszkańcom, dzieciom za szkoły oraz klubom sportowym – dodał wójt Majek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24