25.04.2019 12:49 2 mike/KWP Gdańsk

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę – był nietrzeźwy

Fot. KWP Gdańsk

Policjanci z gdyńskiej drogówki uniemożliwili prowadzenie autokaru ze szkolną wycieczką kierowcy, który miał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu kara aresztu lub grzywny.

W środę (24 kwietnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni skontrolowali autokar, którym miały jechać dzieci ze szkoły podstawowej na wycieczkę. Okazało się, że 38-letni kierowca miał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci uniemożliwili 38-letniemu kierowcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą przez funkcjonariuszy ogniwa wykroczeń z gdyńskiej komendy. Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkohol mężczyźnie grozi mu kara aresztu lub grzywny – inforumują mundurowi z Gdyni.

Funkcjonariusze zachęcają, aby zgłaszać każdą nieprawidłowość w zakresie stanu technicznego autokarów, które przewożą dzieci. To samo dotyczy podejrzeń odnośnie do trzeźwości kierowców. W każdym przypadku pojazdy i kierowcy zostaną sprawdzeni przez specjalnie przeszkolonych policjantów. Tego typu działania prewencyjne mogą zapobiec tragedii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24