26.04.2019 07:50 8 PM/KWP Gdańsk

Przez internet umówił się z 13-latkami. Na spotkanie przyszli rodzice

Fot. KWP Gdańsk

Dzięki czujności i szybkiej reakcji rodziców, 13-letnim dziewczynkom nic się nie stało. 41-letni mężczyzna umówił się z nastolatkami i najprawdopodobniej miał zamiar je skrzywdzić. Teraz przebywa w areszcie.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z gdańskiego Suchanina odebrali zgłoszenie o tym, że rodzice ujęli mężczyznę, który najprawdopodobniej miał zamiar skrzywdzić ich dzieci. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gdańska.

Na miejscu mundurowi dowiedzieli się, że zatrzymany korespondował na jednym z portali społecznościowych z dwiema dziewczynkami w wieku 13 lat oraz zamierzał się z nimi spotkać. Rodzice od razu zareagowali i postanowili sami pojechać na spotkanie z mężczyzną. Kiedy byli na miejscu, okazało się, że na spotkanie nie przyszedł nastolatek, tylko starszy mężczyzna. Rodzice dziewczynek ujęli 41-latka i zaalarmowali o tym policjantów – informuje gdańska policja.

Sprawą zajął się prokurator, policjanci weszli do mieszkania podejrzanego i zabezpieczyli jego komputer oraz telefony komórkowe. 

Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły prokuratorowi przedstawić 41-latkowi zarzut dotyczący nawiązywania kontaktu z osobą małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich – informuje policja.

W środę sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24