05.05.2019 21:11 4 raz

Festiwal bramek na Wzgórzu Wolności

Archiwum

Piłkarze Gryfa Wejherowo kontynuują walkę o utrzymanie w II lidze. W pierwszym majowym meczu pokonali Rozwój Katowice 3-1.

Mimo iż rywale z Katowic zajmowali ostatnia pozycję w tabeli II ligi, to niedzielny (5 maja) mecz Gryfa z Rozwojem był dla wejherowian niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie.

Na pierwszą bramkę kibice czekali aż do 45. minuty. Wtedy to na prowadzenie Gryfa wyprowadził Piotr Kołc.

W 79. minucie wyrównał Daniel Paszek.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się niezbyt satysfakcjonującym remisem, w 88. minucie wejherowską publiczność ucieszył Maciej Koziara. Ten sam zawodnik postawił kropkę nad "i", zdobywając trzecie trafienie dla Gryfa.

Po 32 meczach Gryf Wejherowo zajmuje 14. pozycję, znajdując się tuż ponad strefą spadkową. Nad zagrożoną spadkiem do III ligi Siarką Tarnobrzeg ma jeden punkt przeagi.

Za tydzień, 11 maja piłkarze z Nordy podejmą na wyjeździe rywali ze Znicza Pruszków, zajmującego siódma pozycję w tabeli II ligi piłkarskiej.