09.05.2019 17:30 23 raz

Norda na uboczu – nie będzie trasy Via Maris

Fot. archiwum

Na nic się zdały apele mieszkańców i samorządowców z Kaszub Północnych, niczym okazały się obietnice rządu. Wbrew zapewnieniom, trasa Via Maris szybko nie powstanie. W sprawie jej budowy drogowcy nie podejmują żadnych działań.

Trasa Via Maris, niestety, bez perspektywy – nie kryje rozgoryczenia Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo. – Pomimo zapewnień z Ministerstwa Infrastruktury odnośnie do prowadzenia prac koncepcyjnych, nadal nic się nie dzieje.

Przypomnijmy – w marcu władze samorządowe gmin, przez które miałaby przebiegać nowa arteria, były coraz bardziej zaniepokojone. Ich przedstawiciele zaapelowali do ministra infrastruktury o zorganizowanie spotkania ws. przyszłości Via Maris. Samorządowcy, zwłaszcza z rejonu Zatoki Puckiej, obawiają się również marginalizacji ich terenów z powodu budowy Trasy Kaszubskiej.

Istnieje obawa, że powiat pucki i znaczna część powiatu wejherowskiego zostaną na uboczu głównego nurtu komunikacyjnego, co na skutek spadku liczby odwiedzających nasze powiaty turystów, spowoduje niekorzystne następstwa gospodarcze – czytamy w piśmie, pod którym podpisali się m.in. włodarze Wejherowa, Redy, Pucka, Władysławowa czy starości wejherowski i pucki.

Niestety, w tej sprawie do gminy Kosakowo nie napłynęły dobre wiadomości…

Otrzymaliśmy informację z gdańskiego oddziału GDDKIA, że nie prowadzi żadnych prac związanych z tą trasą – poinformował Majek. – Przykre jest to, że gdzieś daleko w Warszawie nikt nie dostrzega, iż brak tej drogi blokuje rozwój powiatu puckiego i wejherowskiego, brak perspektyw lepszej komunikacji w Gdyni i do gminy Kosakowo. Brak tej trasy praktycznie wstrzymuje rozwój Portu Gdynia, wraz z Doliną Logistyczną i rozszerzeniem granic, na które gmina Kosakowo wyraziła zgodę.

Jak dodał, dwa lata temu padły konkretne zapewnienia, (o czym pisaliśmy m.in. w tym artykule), z których obecnie niewiele pozostało.

My jednak nie poddajemy się, będziemy dalej dążyć do realizacji tej ważnej inwestycji – zapewnił włodarz Kosakowa i okolic.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24