09.05.2019 13:01 15 mike/SM Wejherowo

Wspólnie sprawdzają porządek nad rzeką Redą

Fot. SM Wejherowo

Zarówno społecznicy, jak i strażnicy miejscy z Wejherowa prowadzą wspólną kontrolę linii brzegowej rzeki Redy. Sprawdzane jest przestrzeganie przepisów w zakresie połowów i utrzymania porządku. W związku z planowanym zarybianiem rzeki, działania kontrolne mają być nasilone.

Dbanie o wspólne dobro wydaje się oczywistością, jednak nie dla wszystkich… Dowodem mogą być spontaniczne akcje sprzątania rzeki Redy. Podczas jednej z nich, która odbyła się kilkanaście dni temu koryto rzeki i jej brzeg oczyszczono z kilku ton odpadów. Wśród śmieci trafiały się m.in. stare opony samochodowe, zużyty sprzęt AGD czy plastikowe opakowania.

W celach prewencyjnych, we wtorek i w czwartek (7 i 9 maja) wspólne patrole wejherowskiej straży miejskiej i klubu wędkarskiego „Lipień” skontrolowały stan rzeki Redy.

Do głównych zadań wspólnych patroli należy zdecydowana reakcja na wszelkie przejawy kłusownictwa, nielegalne odprowadzanie ścieków, zanieczyszczanie linii brzegowej, niestosowanie się do przepisów odnoszących się do dostępności do wód. Wymagana w tym zakresie odległość to co najmniej 1,5 m – przypomina Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Fot. SM Wejherowo

Fot. SM Wejherowo

Skontrolowano także stan urządzeń i tablic informacyjnych w korycie rzeki. Straż Miejska informuje, że w związku z planowym zarybianiem, kontrole będą nasilone.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24