12.05.2019 16:28 0 Kwt

Pierwsze zawody Cyklo Krokowa przeszły już do historii

fot. Karina/TTM

Cyklo Krokowa jest wyścigiem szosowym rozgrywanym w ramach ENERGA Cyklo Cup 2019. Wydarzenie odbyło się w niedzielę (12 maja). W wyścigach udział mógł wziąć każdy chętny rowerzysta. Organizatorzy przygotowali trasy o różnym stopniu trudności.

Zawodnicy o mniejszym stopniu zaawansowania mogli wziąć udział w wyścigach na „Małej Pętli” gdzie do pokonania były dwa okrążenia z dwukrotnym podjazdem pod zbiornik Żarnowiecki. Bardziej zaawansowani kolarze zmierzyli się z trasą 92 km – czyli 4 okrążeniami.   Na dystansie „Małej Pętli” każdy mógł wystartować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musiał być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Całość serii Cyklo SZOSA jest w roku 2018 objęta patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej. Zwycięzcy poszczególnych imprez otrzymali koszulki: niebieską, białą, czerwoną oraz trójkolorową.

Najlepszy czas na "Dużej Pętli: osiągnęli Piotr Rzeszutek z Sierakowic i Piotr Ruciński z Sopotu, trzeci linię mety pokonał Jakub Średziński z Jasiewa.

Najlepsi na "Małej Pętli" okazali się trzej zawodnicy, którzy uzyskali taki sam czas, czyli Maciej Chmielewski ze Stargardu, Patryk Korzeniak z Torunia i Dorian Barikiewicz z Torunia.

Wyniki zawodów znajdują się tutaj.

  20 kilometrowa pętla jest dobrze znana miłośnikom kolarstwa szosowego. Przypomnimy, że to tutaj w sezonie 2017 odbywały się Mistrzostwa Polski i to dokładnie na tej trasie rywalizowali uczestnicy młodszych kategorii wiekowych podczas wyścigu ze startu wspólnego.

fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM fot. Karina/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24