13.05.2019 13:22 40 mike

Jarosław Wałęsa i Daniel Olbrychski spotkają się z mieszkańcami Wejherowa

Fot. Fryta from Strzegom/Wikipedia/Facebook

W poniedziałek (13 maja) o godzinie 17:30 w hotelu Olimp w Wejherowie odbędzie się spotkanie Jarosława Wałęsy i Daniela Olbrychskiego z mieszkańcami miasta. Wstęp wolny.

Jak informują współorganizatorzy, tematyką otwartego spotkania będzie wolność – „nie tylko słowa, ale i demokracji”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 w hotelu Olimp (ul. I Brygady Pancernej 82, Wejherowo) i potrwa około dwóch godzin.

Daniel Olbrychski (ur. 1945 r.) to jeden z lepiej rozpoznawalnych polskich aktorów. Swoją pierwszą dużą rolę zagrał w filmie „Popioły” Andrzeja Wajdy. Występował też w kilkudziesięciu innych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Wydało także trzy książki. Oprócz twórczości artystycznej, znany jest z zaangażowania w życie publiczne. W 2015 roku był m.in. członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego. Może się poszczycić kilkunastoma wysokimi odznaczeniami państwowymi, m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1998 r.) czy Złotym Krzyżem Zasługi (1974 r.).
Jarosław Wałęsa (ur. 1976 r.). Jest politykiem i politologiem. W latach 2005–2009 był posłem na Sejm RP V i VI kadencji. Jest też posłem do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji; w nadchodzących wyborach będzie startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Jest synem Lecha Wałęsy, legendarnego przywódcy NSZZ „Solidarność”. W wyborach samorządowych w 2018 roku ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska; ostatecznie zajął trzecie miejsce z poparciem 27,8% wyborców. Jest żonaty, ma syna i córkę.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24