14.05.2019 13:05 0 PM

Rozbudowa redzkiej podstawówki zgodnie z planem. Na dachu zawisła wiecha

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Na dachu Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie zawisła wiecha. Oznacza to, że obiekt jest w stanie surowym zamkniętym. Prace przy rozbudowie placówki powinny potrwać do końca 2019 roku.

Do istniejącego budynku szkoły dobudowano piętrowy segment, w którym znajduje się pięć nowych sal lekcyjnych, zespół pomieszczeń „zerówki”, pokój nauczycielski, sala konferencyjna, zespół pomieszczeń administracyjnych, gabinety stomatologa i pielęgniarki szkolnej, pomieszczenia obsługi oraz korytarz, który pełni funkcję łącznika miedzy starą a nową częścią szkoły.

Budowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku, jesteśmy na etapie zakończenia konstrukcji dachu, za chwilę dach będzie przykrywany i rozpoczną się roboty wewnątrz. Wszystko idzie zgodnie z planem – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Łącznie powstaje ponad 1400 m powierzchni. Wartość inwestycji wynosi to ponad 6,2 mln zł. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu Redy.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przypomnijmy, że równolegle trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w mieście. W nowym budynku będzie 15 nowych gabinetów, zaplecza socjalne i biblioteka z czytelnią. Łączny koszt rozbudowy szkoły to ponad 6,5 mln złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie od września rozpoczną naukę w nowym budynku. Więcej w tym temacie pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24