14.05.2019 14:40 0 PM/pomorskie.eu

Ponad pół tysiąca osób skorzystało z bezpłatnych badań

Fot. Aleksandra Chalińska/pomorskie.eu

W Sopocie można było zmierzyć ciśnienie tętnicze i cholesterol, oznaczyć stężenie glukozy, a także zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty-HCV. W sumie przebadano 550 osób, u 119 pacjentów wykryto m.in niepokojące i wymagające dalszej diagnostyki zmiany dermatologiczne.

Pomorskie dla Zdrowia na Placu Zdrojowym w Sopocie odbywało się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W miasteczku namiotowym poza zdobyciem informacji o funduszach europejskich, można było skorzystać z badań i konsultacji medycznych.

W ciągu pięciu godzin specjaliści zbadali 550 osób. Personel pielęgniarski wykonał 421 badań. Najwięcej chętnych sprawdziło stężenie cholesterolu, aż u 31 osób wynik odbiegał od normy. Pacjenci badali też stężenie glukozy we krwi.

Co pocieszające, tylko dwie osoby miały niepokojący wynik. Ciśnienie tętnicze zbadało 55 pacjentów, 21 z nich miało nieprawidłowy wynik. Najgorzej było z masą ciała. Na 50 przebadanych, 24 miało zbyt wysoki wskaźnik BMI. Natomiast z 50 przebadanych na WZW typu C, u nikogo nie wykryto wirusa – czytamy na Pomorskie.eu.

Z porad specjalistów skorzystało 129 chętnych. Największym powodzeniem cieszyły się porady fizjoterapeutyczne – skorzystało z nich 78 osób, u 35 z nich wykryto nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki. Chętnych nie brakowało też podczas oceny znamion występujących na skórze przez dermatologów. W ten sposób zbadano 51 pacjentów, u 6 stwierdzono nietypowe zmiany.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24