15.05.2019 10:01 6 PM/SM Wejherowo

Wyją w nocy, nie pozwalają spać – alarmy włączają się bez powodu

Fot. SM Wejherowo

Wyjące bez powodu alarmy to utrapienie mieszkańców Wejherowa. Straż miejska mówi takim sytuacjom "nie" i zapowiada, że za nocny hałas odpowie właściciel budynku, na którym zamontowany jest system.

Systemy alarmowe montowane na budynkach mają nie tylko odstraszać, ale także ostrzegać przed złodziejami. Wszystko jest w porządku, o ile działają bezawaryjnie i uruchamiają się w przypadku włamania. Jednak, jak zauważają strażnicy miejscy, nie zawsze tak jest. Niektóre alarmy załączają się bez potrzeby.

Dobrze jest, gdy awaria takiego systemu nastąpi w dzień, a właściciel znajduje się na miejscu. Problem zaczyna się w nocą. Sklep zamknięty jest na cztery spusty, włamania nie ma, a głośnik wyje do białego rana, aż do otwarcia sklepu. Z właścicielem i zarządzającym systemem ani policja, ani straż miejska nie mają kontaktu. Tak dalej być nie może – zaznacza Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Jeśli system uruchomi się bez powodu, za fałszywy alarm odpowie właściciel obiektu. Strażnicy zachęcają, aby administrujący budynkami, na których zamontowane są głośniki alarmowe, zostawiali u nich kontakt telefoniczny. Dzięki temu szybko uda się wyłączyć hałasujące urządzenie.

Fot. SM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24