15.05.2019 13:45 10 mike/SM Wejherowo

Urządzili wysypisko na Osiedlu Kaszubskim

Fot. SM Wejherowo

Gruz, styropian czy części samochodowe – tego typu odpady, zamiast na wysypisko, trafiły na Osiedle Kaszubskie. Mężczyźni z białego dostawczaka na gdyńskich numerach rejestracyjnych, którzy zostawili śmierci w Wejherowie, najprawdopodobniej nie unikną odpowiedzialności. Świadkom tego zdarzenia udało się utrwalić na zdjęciach ich „wyczyn”.

W poniedziałek (13 maja) około godziny 16:00 na Osiedle Kaszubskie w Wejherowie podjechał biały, dostawczy mercedes. Po chwili z auta wysiedli mężczyźni, którzy zaczęli znosić pod wiatę śmietnikową różne przedmioty.

Odpady materiałów budowlanych, tj. gruz budowlany, profile okienne, skrzydła okienne, plastikowe części samochodowe, styropian oraz inne odpady – wylicza Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo

Ponieważ do zdarzenia doszło w biały dzień, jego świadkowie utrwalili na zdjęciach działanie mężczyzn. Trwa ustalanie ich tożsamości, co nie powinno być szczególnie trudne, ponieważ udało się sfotografować także numery rejestracyjne samochodu.

Za zaśmiecenie miejsca publicznego grozi im kara do 500 złotych. Sprawa może trafić również do sądu. Ponadto będą musieli spółdzielni zrekompensować koszta wywozu tych odpadów – podsumowuje Zenon Hinca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24