16.05.2019 11:46 14 mike

Myślą o bezpieczeństwie i zachęcają do tego innych – można głosować na ich film

Screen z filmu/Facebook

Uczniowie klasy 1e I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi stworzyli film, którego celem jest propagowanie bezpieczeństwa na drogach. Praca powstała w ramach konkursu „Wyreżyseruj swoje życie. Bezpiecznie!”. Do 23 maja można na nią głosować na Facebooku – liczy się liczba polubień.

Ideą konkursu „Wyreżyseruj swoje życie. Bezpiecznie!” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa oraz promocja noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie z Rumi udowodnili, że można prowadzić takie działania w sposób atrakcyjny, nienachalny, a zarazem przemawiający do wyobraźni.

Realizowany w Wejherowie film liczy niespełna trzy minuty. Główna bohaterka na początku umawia się za znajomymi do kina. Później mamy przedstawioną sekwencję możliwych zdarzeń, które mogły nastąpić, gdyby poruszała się po nieoświetlonej drodze bez odblasków. Cała krótka historia kończy się jednak happy-endem – dzięki wyobraźni, którą wykazuje się dziewczyna.

Film można obejrzeć tutaj. Każdy "lajk" pod filmem to większa szansa na zwycięstwo rumskich uczniów. Na uwagę zasługuje na pewno wysoki poziom techniczny. Sam pomysł także przykuwa uwagę.

Więcej o konkursie, w którym biorą udział rumscy uczniowie, można przeczytać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24