16.05.2019 14:29 0 Gol

Uczniowie z PZS nr 3 w Wejherowie najlepiej kopią w piłkę

Mat. pras.

Reprezentacja Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie była najlepsza podczas Powiatowej Licealiady w piłce nożna 6-osobowej chłopców. Na boisku wielofunkcyjnym rumskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podopieczni Jarosława Kempy sięgnęli po złote medale!

W ścisłym finale wystąpiły cztery najlepsze drużyny spośród ośmiu, które wzięły udział w eliminacjach. Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, która po raz pierwszy wygrała te zmagania.

Zawody zostały rozegrane w naszym powiecie dopiero po raz trzeci w historii i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a mecze były bardzo emocjonujące – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

PZS nr 3 w drodze po złoto pokonało PZS nr 1 w Rumi 1:0 i PZS nr 2 w Wejherowie 3:1 oraz zremisowało z PZS nr 4 w Wejherowie 1:1. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami.

Klasyfikacja generalna Powiatowej Licealiady

I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie (Grzegorz Brodzisz, Dawid Darga, Dominik Gębala, Marek Jank, Szymon Maszota, Łukasz Mielewczyk, Wiktor Miotk, Maciej Pełkowski, Damian Splithof, Damian Synowiecki, Robert Wika, Jakub Zocholl, opiekun drużyny – Jarosław Kempa)